یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

فروش لوازم و یراق آلات کرکره اتوماتیک با کیفیت و قیمت مناسب

۱- ریل آهنی ۶ سانتی

۲- ریل آهنی ۸ سانتی

۳- لوله ۳ اینچ و ۴ اینچ

۴- موتور

۵- کاور موتور ساید

۶ -کاور طولی

۷- پرچمک

۸- سرمحور آهنی بلبرینگ دار

۹- رسیور

۱۰- کاسه تبدیل

۱۱- مویی

۱۲- کپس

✅ کرکره برقی و یا کرکره اتوماتیک همواره از گذشته تا به‌ حال در بسیاری از مکان‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه به پیشرفت و گسترش دانش و فناوری کرکره برقی در اکثر فروشگاه‌ها و همچنین مجتمع‌ها کاربرد عمده و جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. همچنین می‌توان گفت کرکره برقی و یا درب کرکره اتوماتیک به شکل بی‌صدا عمل می‌کند.

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های شرکت نوین کرکره در کرکره برقی استفاده از با کیفیت‌ترین یراق‌آلات کرکره برقی است که راحتی و آسانی در استفاده از آن است. قطعات و یراق‌آلات کرکره برقی شامل موتور، تیغه و سایر متعلقات می‌باشد. همان‌طور که می‌بینید در پارکینگ، مجتمع‌های مسکونی و اداری، همچنین در کارخانه و سوله‌ها از کرکره برقی استفاده می‌شود پس استفاده از یراق‌آلات با کیفیت ضروری است.

قطعات کرکره برقی

از یراق آلات کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- موتور کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

موتور یکی از یراق‌آلات کرکره برقی می‌باشد که نقش مهمی در نحوه کارکرد کرکره اتوماتیک دارد. موتور کرکره برقی شامل موتور ساید و موتور توبلار می‌باشد.

2- تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک از یراق الات مهم در کرکره برقی است که توسط نیروی الکتریکی باز و بسته می‌شود. انتخاب مدل و نوع تیغه تأثیر زیادی در ظاهر و زیبایی کرکره دارد. همچنین ایمنی و مقاومت کرکره برقی نیز بر مبنای تیغه مورد استفاده در کرکره تعیین می‌شود.

تیغه مورد استفاده در کرکره برقی شامل انواع تیغه آلومینیومی، تیغه پلی کربنات و تیغه گالوانیزه می‌باشد. برحسب مکان مورد نظر می‌توان از انواع تیغه‌ها با ویژگی‌های مختلف استفاده کرد. هر کدام از این تیغه‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند که براساس نیاز مشتری نصب می‌شوند.

3- صفحه پلیت کرکره برقی

صفحه پلیت کرکره برقی به‌عنوان پایه موتور کرکره برقی و به‌صورت جفتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. موتور از سمت بالا به دونقطه از صفحه پلیت متصل می‌شود و موتور در مرکز صفحه پلیت قرار می‌گیرد. نحوه قرارگیری صفحه پلیت مانند دو گوش هست که در اطراف قوطی‌های کار در دو طرف نصب می‌شود. صفحه پلیت از یراق الات کرکره برقی، وظیفه نگه‌داشتن اندکپ و موتور را به عهده دارد. صفحه پلیت می‌تواند مناسب انواع مختلف موتورهای کرکره برقی باشد.

صفحه پلیت ها در مدل شیاردار و لبه‌دار موجود می‌باشند که صفحه پلیت شیار دار در اندازه و ضخامت های متفاوت است.

4- شَفت کرکره برقی

شَفت، از یراق آلات کرکره برقی است که به صورت لوله ای آهنی گرد یا هشت ضلعی می باشد. وظیفه شفت چرخاندن تیغه کرکره برقی است که روی شفت قرار می گیرد. در واقع قدرت حرکت شفت نیز از طریق اعمال مجموعه وار صفحه پلیت، اندی کپ و موتور می باشد.

جنس شفت معمولا از فولاد و آهن است. قطر شفت ها را متناسب با وزن تیغه و موتور کرکره برقی باید انتخاب کرد. هر چه قطر شفت بالاتر باشد کارآیی شفت و کرکره برقی افزایش پیدا می کند. در موتورهای ساید لوله شفت از یک طرف به گیربکس موتور کرکره برقی و از طرف دیگر توسط دیگر قطعات کرکره برقی شامل اندکپ و بلبرینگ به صفحه پلیت وصل می شود.

5- درزگیر کرکره برقی

درزگیر مویی از دیگر یراق آلات کرکره برقی، به صورت چند توپ مویی موجود است که در مقیاس متر مورد استفاده قرار می گیرد.

✅ محل قرار گیری مویی در داخل ریل درون مقطع می باشد. برای ایجاد حرکت امن تیغه های کرکره برقی از ریل استفاده می شود که در دو طرف دهانه کرکره اتوماتیک نصب می شود.

✅ جنس ریل ها از آهن و آلومینیوم می باشد.

✅ ریل ها در اندازه و ابعاد مختلفی در بازار موجود است که متناسب با اندازه تیغه های کرکره برقی می توان آن را تهیه کرد.

✅ اندازه ریل ها معمولا بین ۳-۴ متر می باشد که بسته به اندازه مورد نظر برش داده می شود. مویی در داخل مقطعی که درون ریل قرار دارد جای می گیرد.

6- اندکپ و بلبرینگ کرکره برقی

اندکپ و بلبرینگ از دیگر یراق الات کرکره برقی است که یک سر آن به شّفت جوش داده می شود و سر دیگر آن به وسیله یاتاقان به صفحه پلیت متصل می گردد. یاتاقان جزو اندکپ یراق الات کرکره برقی است. اندکپ از یک طرف از کرکره برقی قرار دارد و و یک سر دیگر موتور کرکره برقی قرار دارد. اندکپ هایِ همراه یاتاقان از پولک و شّفت تشکیل شده که در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند.

7- جاقفلی کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

برای بالا بردن امنیت کرکره برقی از جاقفلی استفاده می شود. جاقفلی دو ورق آهنی با عرض ۳-۵ سانتی متری و دارای لبه های سوراخ دار است که وجود سوراخ ها برای اتصال جاقفلی به وسیله پیچ به دیوار و لبه دیگر را به کرکره برقی اتصال می دهند.

برای تعیین محل قرار گیری جاقفلی حتما باید کرکره برقی بسته باشد تا بتوان اندازه دقیق را مشخص نمود تا بعد از باز و بسته کردن کرکره برقی سوراخ ها دقیقا روی هم بیفتد تا بتوان از قفل استفاده کرد. جا قفلی برای زمان هایی نصب می شود که خلاص کن موتور کرکره برقی نیز نصب شده باشد.

8- اهرم کرکره برقی

خلاص کن کرکره برقی، زمانی کاربرد دارد که کرکره اتوماتیک به منبع انرژی که همان برق است متصل نباشد. در کرکره های برقی که مجهز به سیستم ups است دیگر از اهرم استفاده نمی شود.

محل قرار گیری اهرم بر اساس نوع موتور کرکره برقی متفاوت می باشد. استفاده از خلاص کن کرکره برقی باعث می شود تا از افتادن ناگهانی کرکره برقی جلوگیری و از تلفات احتمالی جلوگیری شود.

برای استفاده از خلاص کن دستی نیاز به اهرم است تا خلاص کن کارآرایی مطلوبی را داشته باشد.

9- چشمی کرکره برقی

چشمی از یراق الات اساسی کرکره برقی است که توسط اشعه مادون قرمز کار می کند. چشمی کرکره برقی به صورت جفت و به فاصله ارتفاع ۶۰ سانتی متر از سطح زمین نصب می شود.

دو چشمی کرکره برقی به صورتی نصب می شوند که در یک راستا قرار می گیرند و توسط اشعه مادون قرمز یک دیگر را تشخیص می دهند و اگر در زمان فعال بودن چشمی مانعی بین دو چشمی کرکره برقی قرار بگیرد ارتباط بین چشمی ها از طریق شکسته شدن خط مادون قرمز قطع می گردد.

10- برد و ریموت کرکره برقی

از اصلی ترین یراق آلات کرکره برقی ریموت کرکره می باشد که کنترل و مدیریت کرکره برقی را بر عهده دارد. برد کرکره برقی دارای سوکت موتور، برق و چشمی است که تمامی سیم های موتور به این سوکت موتور متصل می شود و سوکت برق، برق تمام اجزا و برد کرکره برقی را تامین می کند. برد دارای دکمه تایمر می باشد که زمان باز و بسته شدن خودکار کرکره برقی را می توان به وسیله دکمه تایمر تنظیم نمود.

11- فلاشر کرکره برقی

از دیگر یراق الات کرکره برقی می توان به فلاشر کرکره برقی اشاره کرد که در واقع یک چراغ چشمک زن است. برای باز و بسته شدن کرکره برقی که مستقیما به برد یا ریسیور متصل است و نصب آن ها بر روی سیستم بصورت یک آپشن اضافه است که معمولا برای مغازه کمتر استفاده می شود.

کاربرد فاشر از کرکره برقی شاید به اهمیت چشمی نباشد اما فلاشرمی تواند هشدار دهنده ی خوبی در شب باشد و به این صورت عمل می کند که هنگام باز و بسته شدن کرکره برقی به وسیله ی چراغ چشمک زن هشدار می دهد. فلاشر کرکره برقی در دو ولتاژ ۲۴ و ۲۲۰ ولت تولید می شود.

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی