درب پارکینگ ریلی

درب پارکینگ ریلی

ساختار کلی درب ریلی پارکینگ به گونه ایست که یک لنگه درب که به طور معمول بیشتر از 2 متر طول دارد به صورت کشویی و بر روی ریل به سمت چپ یا راست حرکت می کند و فضای ورودی را به صورت کامل باز می کند.

درب ریلی به چند حالت قابل نصب می باشد ولی کارکرد و شکل آن ها کاملا یکسان می باشند. براین اساس وزن درب ریلی و اندازه درب مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت درب ریلی پارکینگ می باشد. درب ریلی پارکینگ منازل معمولا از سایز کوچکی برخوردار می باشند، بنابراین هم طول درب و هم وزن آن کاهش می یابد و امکان نصب موتور درب اتوماتیک ریلی با قدرت پایین را می دهد که همین امر می تواند قیمت را بسیار کاهش دهد نوع دیگری از همین درب برای ورودی کارخانجات یا سازمان ها نصب می شود که به دلیل سایز بزرگ درب نصب شده لوازم و قطعات بادوام تر و پرقدرت تری بایستی نصب و پشتیبانی شوند که موجب افزایش قیمت درب اتوماتیک ریلی نصب شده می شود.

✔️ کاربرد این درب ها برای مکان هایی توصیه می شود که:

به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز باشد و اندازه ی درب به قدری بزرگ باشد که استفاده از مدل های مشابه مقرون به صرفه نباشد. محدودیتی برای استفاده از درب ریلی وجود ندارد و قابلیت استفاده در پارکینگ های مسقف و روباز را دارند.

معمولا باز و بسته شدن این درب کم صدا می باشد. از جمله معایبی که برای این نوع درب ها می توان برشمرد داشتن فضایی معادل اندازه ی خود درب در سمت چپ یا راست آن است.

درب پارکینگ ریلی

درب پارکینگ ریلی

برای انتخاب یک درب پارکینگ ریلی یا کرکره ای نیاز دارید به عواملی مثل جنس، طرح، اندازه و رنگ آن توجه کنید. علاوه بر این عوامل باید توجه داشته باشید که درب پارکینگ شما ریلی می‌باشد یا کرکره‌ ای و یا همانند اکثر درب‌های پارکینگ به داخل منزل باز می‌شود. آیا برای باز کردن آن ریموت می‌خواهید؟ یا یک سیستمی که با گوشی هوشمند باز و بسته شود؟ موارد متنوعی در بازار وجود دارد که شما می‌توانید آن ها را انتخاب کنید.

چگونه یک درب پارکینگ ریلی خوب انتخاب کنیم؟

درب پارکینگ شما ریلی است یا به داخل منزل باز می‌شود؟

اینکه درب پارکینگ شما کدام حالت بالا باشد به عوامل زیر بستگی دارد:

  • چند بار در روز از درب پارکینگ استفاده می‌شود؟
  • چه مقدار فضا برای درب پارکینگ دارید؟
  • طول درب چقدر است؟
  • جنس درب پارکینگ چیست؟
  • آیا درب فضا درب کناره‌هایش دارد؟

درب پارکینگ برقی چیست؟

درب پارکینگ برقی یک بازوی مکانیکی است که کمک می‌کند درب پارکینگ ما به صورت اتوماتیک باز و بسته شود. یک سیگنال از طرف ریموت یا کی‌پد فرستاده می‌شود که به درب پارکینگ برقی فرمان باز یا بسته شدن را می‌دهد. وقتی جسمی در مقابل سنسور این درب ها قرار بگیرد، درب به صورت اتوماتیک باز می‌شود.

درب پارکینگ داخل باز شو

این درب‌ها به فضای زیادی نیاز دارند چون درب باید بتواند به طور کامل در داخل منزل باز شود. اکثر اوقات این درب‌ها برای استفاده خانگی استفاده می‌شوند. این مدل درب‌ها امنیت کمتری نسبت به درب پارکینگ ریلی دارند چون با یک فشار می‌توانند باز شوند.

درب پارکینگ ریلی

اکثر مردم این مدل درب را به دلایل زیادی مانند فضای کمتر، تعمیر و نگه‌داری مناسب و امنیت بالا انتخاب می‌کنند. درب پارکینگ ریلی نیاز به فضای زیادی ندارد از این رو فضای خوبی برای پارک کردن ماشین صرفه جویی می‌شود. به علاوه درب پارکینگ ریلی در سراشیبی‌ها هم کاربرد دارد که این کاربرد، در درب مدل قبل استفاده نمی‌شود.

درب پارکینگ ریلی

درب پارکینگ ریلی