جک پارکینگی

جک پارکینگی

جک درب پارکینگی و یا درب اتوماتیک پارکینگ به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه توضیح کوتاهی در مورد آن خواهیم داد:

1- جک دولنگه لولایی: جک هایی هستند بر روی درب دو لنگه نصب می شود که بیشترین استفاده را در شهرهای ایران دارند.

2- جک تک لنگه لولایی: مشابه درب های دولنگه می باشد، با این تفاوت که در این نوع تنها یک لنگه درب با طول بیشتر باز و بسته خواهد شد.

3- موتور درب ریلی: این نوع جک ها برای درب های ریلی یا کشویی استفاده می شوند. موتور در پایین و یا بالای درب نصب می شود و به واسطه ریل هایی که بر روی درب است در پارکینگ باز می شود.

جک پارکینگی

جک پارکینگی

چه جک پارکینگی برای درب پارکینگ مناسب است؟

درب های لولایی انواع مختلفی دارند که از جنس و متریال های گوناگون ساخته می شوند. اما برای اتوماتیک کردن دربهای لولایی چند عامل مهم وجود دارد تا بتوان بهترین جک پارکینگی را انتخاب کرد. شرکت نوین کرکره سعی کرده با چند توصیه ی ساده به شما در انتخاب بهترین جک پارکینگی مشاوره دهد.

✅ وزن هر لنگه درب

✅ تعداد تردد در شبانه روز

✅ عرض هر لنگه درب

انواع جک پارکینگی برای درب لولایی:

جک پارکینگی یک سیستم مکانیکی یا هیدرولیکی می باشد که بر روی درب لولایی نصب می کنند تا بدون دخالت دست و با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن درب فراهم شود. در توضیح ساده تر جک پارکنگی مکانیکی برای درب های سبک تر و تردد محدود تر استفاده می شود و جک هیدرولیکی برای تردد بالا و درب های سنگین.

در مواردی که درب لولایی بسیار ظریف است و در صورت استفاده از جک پارکینگی به زیبایی درب لطمه وارد می شود و… می توان از جک زیرسطحی استفاده کرد که به جک نامرئی هم معروف است. نصب این نوع جک پیچیده تر از جک پارکینگی می باشد و برای نصب آن نیاز به فونداسیون و زیرسازی می باشد.

ابزار و قطعات به کار رفته در جک پارکینگی:

✔️ چشمی ✔️ مرکز فرمان ✔️ ریموت کنترل ✔️ فلاشر ✔️ جک بازویی ✔️ قطعات نصب

چشمی: دارای سیستم مادون قرمز می باشد و اگر خودرو، عابری یا مانعی در مقابل چشمی قرار داشته باشد از باز و بسته شدن درب جلوگیری می کند و مانع می شود که درب به خودرو صدمه وارد کند.

مرکز فرمان: وظیفه فرمان و باز و بسته شدن و توقف جک ها را دارد و در آخر رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگی می باشد.

ریموت کنترل: وسیله ارتباطی کاربر با مرکز فرمان می باشد. غالبا 2 ریموت کنترل در پکیج وجود دارد و در مجتمع های بزرگ می توان تعداد زیادی ریموت را از شرکت تهیه و با مرکز فرمان متصل ساخت.

جک بازویی: ابزاری برای انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی است.

فلاشر: با علایم و آلارم هشدار دهنده مختلف مانند چشمک زدن، پیام مرکز فرمان را نشان می دهد.

جک پارکینگی

جک پارکینگی